Usta bir kalemden, özgürlük için birlik olup zorbalığa karşı gelenlerin öyküsü!

Çok sevilen çocuk kitaplarıyla tanınan yazar Pakize Özcan, bu ödüllü kitabında çocukları, hayvanlar dünyasına konuk ediyor. Bir ormanda yaşayan hayvanlar üzerinden modern dünyanın yöneten-yönetilen ikilemine, sık rastlanan zorbalıkla sindirme yöntemine dikkati çeken öykü, etkileyici toplumsal eleştiriler taşıyor. Egemen gücün baskı rejimini ortadan kaldırmak ve özgürlükleri geri kazanmak için görüş ayrılıklarının bir kenara bırakılması gerektiğine dikkat çeken kitap, aynı zamanda çocuklara bildikleri ve bilmedikleri hayvanlar hakkında bilgi edinme şansı da sunuyor. Öğretmen, yazar Özcana 1997 Eğitim Sen Çocuk Öykü Yarışması Seçici Kurul Özel Ödülünü kazandıran kitap, ünlü sanatçı Mustafa Delioğlunun benzersiz desenleri ve Suzan Aralın tasarımıyla yeniden hayat buldu.

Ormanlar Kralı Aslanın otoritesi her geçen gün biraz daha sarsılırken, işsizlik, fakirlik ve yolsuzluk da hızla tırmanır.
Aslanın zalim yönetiminden ve ormandaki huzurun yok olmasından yakınan hayvanlar bu gidişe dur demek isterler. Ancak, farklı görüşlere sahip hayvanların, zorba Kral Aslana karşı tek yürek olması hiç kolay değildir...

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9789944717786
Yayın Tarihi :2020-10-27
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :14.Baskı
Sayfa Sayısı :96
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :155 X 205
Emeği Geçenler :
Yazar   : Pakize Özcan
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler